Bochnia

Działka na sprzedaż

Opis nieruchomości

M3N Biuro Nieruchomości przedstawia opracowaną propozycję sprzedaży nieruchomości gruntowej.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najważniejszymi informacjami:

 • TREŚCIĄ OGŁOSZENIA;
1. Informacje podstawowe
2. Droga
3. Media
4. Przeznaczenie terenu
5. Możliwość zagospodarowania terenu
6. Opis okolicy
7. Obsługa komunikacyjna
 • FILMEM PROMUJĄCYM;
 • ZDJĘCIAMI 3D;
 • DOKŁADNĄ LOKALIZACJĄ (wskazaną na dole ogłoszenia).

1. INFORMACJE PODSTAWOWE
Przedstawiamy Nieruchomość gruntową położoną w miejscowości Bochnia, przy ulicy Kurów.
Działka o kształcie prostokąta posiada numer geodezyjny 4215/2.
Jej powierzchnia wynosi 1310 m2, szerokość frontu mierzy 44 metry, natomiast głębokość 29 metrów.
Terenu charakteryzuje się lekkim nachyleniem w kierunku południowym.
Sąsiadująca od strony zachodniej parcela jest ogrodzona.

2. DROGA
Nieruchomość ma zagwarantowany dostęp do nieutwardzonej drogi należącej do Miasta Bochnia za pośrednictwem nieutwardzonej drogi wewnętrznej  o szerokości 6 metrów.

3. MEDIA

 • prąd - na działce sąsiedniej o numerze geodezyjnym 4215/1,
 • woda - w drodze należącej do Miasta Bochnia, w odległości około 40 metrów lub na działce sąsiedniej o numerze geodezyjnym 4215/1,
 • kanalizacja - studzienka znajduje się w drodze wewnętrznej przy granicy z działką,
 • gaz - znajduje się w odległości około 175 metrów (w linii prostej) od granic nieruchomości, na działce o numerze geodezyjnym 4211.

4. PRZEZNACZENIE TERENU
Nieruchomość została objęta Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Terenu Osiedla „Kurów” w Bochni, gdzie oznaczona jest symbolem:

10MN (tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej). Obejmuje całą powierzchnię Nieruchomości.

 • Zrzut MPZP znajduje się w GALERII ZDJĘĆ.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DLA TERENÓW OBJĘTYCH PLANEM:

10MN (tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej).

1. Przeznaczenie podstawowe - lokalizacja zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej realizowanej w formie budynków wolnostojących lub bliźniaczych.

2. Dopuszcza się:

 • lokalizację wbudowanej funkcji usługowej o charakterze komercyjnym, o powierzchni odpowiadającej definicji budynku mieszkalnego jednorodzinnego,
 • lokalizację wolnostojących obiektów usługowych (nie może stanowić więcej niż 20% powierzchni terenu inwestycji),
 • lokalizację wolnostojących budynków garażowych dla samochodów osobowych, gospodarczych oraz garażowo-gospodarczych z ograniczeniem do 50 m2 powierzchni zabudowy poszczególnych budynków (nie może stanowić więcej niż 20% powierzchni terenu inwestycji),
 • utrzymanie istniejącej zabudowy zagrodowej,
 • realizację zieleni urządzonej, trawników, skwerów, placów zabaw,
 • lokalizację obiektów małej architektury,
 • realizację dróg wewnętrznych, parkingów,
 • realizację ciągów pieszych i ścieżek rowerowych,
 • lokalizację sieci, urządzeń i obiektów infrastruktury technicznej i komunalnej.

3. Zasady zagospodarowania terenu i kształtowania zabudowy mieszkaniowej:

 • wskaźnik powierzchni zabudowy – maksymalnie 30%,
 • wskaźnik terenu biologicznie czynnego  minimum 40%,
 • minimalny wskaźnik intensywności zabudowy – 0,1,
 • maksymalny wskaźnik intensywności zabudowy – 0,4,
 • wysokość zabudowy:
  • dla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej – maksymalnie 10 metrów,
  • dla budynków usługowych, garażowych, gospodarczych, garażowo – gospodarczych – maksymalnie jedna kondygnacja, wysokość maksymalnie 6 metrów; w przypadku realizacji zadaszenia w formie tarasu wysokość maksymalną należy dostosować do poziomu posadzki nad pierwszą kondygnacją nadziemną budynku mieszkalnego,
 • geometria dachów:
  • dla budynków mieszkaniowych ustala się dachy dwu lub wielospadowe (w tym naczółkowe i półszczytowe) o jednakowym nachyleniu głównych połaci dachowych od 35o do 45o, z dopuszczeniem przykrycia lukarn dachem płaskim,
  • dla budynków usługowych, gospodarczych i garaży ustala się dachy dwu lub wielospadowe (w tym naczółkowe i półszczytowe) o jednakowym nachyleniu głównych połaci dachowych od 15o do 45o; dopuszcza się także realizację dachów płaskich w formie tarasów związanych funkcjonalnie z budynkiem mieszkalnym,
  • dopuszcza się możliwość przedłużenia części lub całości jednej z połaci,
  • dopuszcza się doświetlenie dachów lukarnami oraz oknami połaciowymi,
 • kolorystyka obiektów:
  • w materiałach wykończeniowych elewacji nakaz stosowania odcieni bieli, beżu, brązu i szarości z dopuszczeniem odcieni czerwieni w przypadku zastosowania okładziny ceglanej; zakazuje się stosowania okładzin elewacyjnych typu sidding winylowy,
  • dachy w odcieniach kolorów czerwonego, brązowego lub szarego,
  • ustala się zasadę, aby dachy obiektów posiadały kolory ciemniejsze niż ich ściany; wprowadza się zakaz stosowania pokryć dachowych w kolorze jaskrawym.
4. Ustala się następujące parametry nowo wydzielanych działek budowlanych:
 • powierzchnia nowo wydzielonych działek powinna być nie mniejsza niż 1000 m2,
 • szerokość nowo wydzielonych działek powinna być nie mniejsza niż 18 metrów w przypadku zabudowy wolnostojącej oraz 14 metrów w przypadku zabudowy bliźniaczej,
 • powierzchnia nowo wydzielanych działek powinna każdorazowo uwzględniać charakter planowanego programu usługowego oraz związane z nim wymagania dla obsługi komunikacyjnej i parkingowej,
 • dopuszcza się wydzielenie działek o powierzchni mniejszej w celu wydzielenia nowych dojazdów, dróg i parkingów oraz nowych terenów dla lokalizacji urządzeń i obiektów infrastruktury technicznej.

5. MOŻLIWOŚĆ ZAGOSPODAROWANIA TERENU
Powierzchnia oraz wymiary prezentowanej parceli dają możliwość na posadowienie budynku mieszkalnego w zabudowie wolnostojącej lub bliźniaczej.
Teren nieruchomości można zaaranżować w dowolny sposób - rodziny z dziećmi znajdą tu miejsce, gdzie może powstać plac zabaw lub zagrać w piłkę.
Dopuszczalne jest tu lokalizowanie obiektów małej architektury, takich jak np. oczka wodne i fontanny ogrodowe, pergole, murki oraz murowane grille.
W scenerię otaczającego krajobrazu idealnie wkomponuje się dom z tarasem, na którym właściciel będzie mógł odpocząć i podziwiać stworzony przez naturę obraz.

6. OPIS OKOLICY
Nieruchomość znajduje się w bardzo dobrze zlokalizowanej części miejscowości Bochnia, w której z jednej strony dominuje otoczenie nieruchomości niezabudowanych, a z drugiej nieliczna zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.
Okoliczne drogi uczęszczane są zazwyczaj przez tutejszych mieszkańców co daje pewną gwarancję, że natężenie ruchu samochodowego będzie zminimalizowane.

Najbliższy sklep spożywczy umiejscowiony jest zaledwie 400 metrów od działki.
Tuż obok niego znajduje się przystanek autobusowy oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni (Filia Nr 3).

Podążając w kierunku centrum Bochni, w odległości zaledwie 2,5 kilometra znajduje się Park Rodzinny "Uzbornia", w którym podczas sezonu letniego odbywają się imprezy okolicznościowe związane m.in. z obchodami Dni Bochni.
Na co dzień zlokalizowany jest tam plac zabaw oraz skatepark idealny do ćwiczenia umiejętności jazdy na deskorolce, hulajnodze lub rowerze.
Tuż obok znajdują się boiska stworzone do gier zespołowych - piłki nożnej, koszykówki oraz siatkówki plażowej.
Specjalnie przygotowane alejki spacerowe wśród drzew, z oczkiem wodnym i altanami zapraszają do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.
Bezpośrednio przy wjeździe do parku zlokalizowana jest restauracja "Widok" wraz z tarasem widokowym, z którego można podziwiać rozległą panoramę całego miasta.

W centrum miasta znajdziemy dużo lokali świadczących usługi gastronomiczne, sklepów spożywczych oraz dwie galerie handlowe oferujące szeroki zakres usług.

Otoczenie nieruchomości bogate jest w wiele atrakcji turystycznych. Największa stała ekspozycja motyli w Polsce znajduje się w Muzeum Motyli w Bochni.
Bocheńska Kopalnia Soli oddalona jest zaledwie o 4,3 kilometra, a jej liczne trasy turystyczne zachwycą każdego miłośnika podziemnych przygód.
Gdy po takiej wycieczce nadal czujemy niedosyt - podobną atrakcję oferuje Kopalnia Soli w Wieliczce, do której dzieli nas niespełna 35 minut jazdy samochodem.
Idealnym celem krótkiej wycieczki rowerowej jest Nowy Wiśnicz (5 kilometrów), oferujący możliwość zwiedzenia XIV-wiecznego Zamku Kmitów i Lubomirskich.
U jego podnóża, przez zielony teren Parku 400-lecia, przepływa rzeka Leksandrówka, a nad ścieżkami spacerowymi znajduje się plac zabaw, gdzie dzieci miło spędzą czas przed powrotem do domu.

7. OBSŁUGA KOMUNIKACYJNA
W odległości 400 metrów znajduje się przystanek, z którego autobusem miejskim linii numer 9 dostaniemy się do dworca autobusowego w Bochni.
Najpopularniejszym kierunkiem podróży jest Kraków, oddalony o 38 kilometrów, do którego kursują liczne busy prywatnych firm przewozowych.
Alternatywą dla podróżujących jest transport drogą kolejową - dworzec znajduje się 4,7 kilometra od działki.
Wybierając własny pojazd, dużym ułatwieniem w dotarciu do celu jest bliskość autostrady A4, do której dzieli nas około 12 minut jazdy (wjazd w Bochni).

Oferta działki dostępna wyłącznie w M3N Biuro Nieruchomości.
Klientom kredytującym się pomagamy w uzyskaniu NAJLEPSZYCH WARUNKÓW na rynku.

 • DOKŁADNA LOKALIZACJA NIERUCHOMOŚCI ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE OGŁOSZENIA

Zapraszam do kontaktu oraz na prezentację Nieruchomości.
Chętnie odpowiem na wszelkie Państwa pytania.

Kinga Wiche
Specjalista ds. Nieruchomości
500 732 177

M3N Biuro Nieruchomości
ul. Cienista 16a
31-831 Kraków

Nota prawna

Opis oferty zawarty na stronie internetowej sporządzany jest na podstawie oględzin nieruchomości oraz informacji uzyskanych od właściciela, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych K.C.

Szczegóły oferty

Symbol oferty M3N-GS-487
Powierzchnia 1 310,00 m²
Przeznaczenie działki budowlana
Wymiary działki 44x29 m
Stan prawny własność
Zagosp. działki niezagospodarowana
Ukształtowanie działki lekko nachylona
Kształt działki prostokąt
Ogrodzenie działki częściowo ogrodzona
Gaz jest
Woda jest
Dojazd droga gruntowa
Otoczenie działki niezabudowane
Odległość do komunikacji publicznej [m] 400 m
Odl. do sklepu [m] 400 m
Odl. do szkoły [m] 3 600 m
Odl. do przedszkola [m] 3 600 m
Prąd jest
Kanalizacja miejska

Lokalizacja

Kalkulator kredytowy

PLN
%
Wysokość raty

Kalkulator kosztów

PLN
PLN
PLN
PLN
PLN
PLN
%
PLN
Podatek od czynności cywilno-prawnych
Taksa notarialna (opłata notarialna)
VAT od taksy notarialnej (opłaty notarialnej)
Wniosek do WKW
VAT od wniosku do WKW
Prowizja agencji nieruchomości
VAT od prowizji agencji nieruchomości
Wypisy aktu notarialnego - około
RAZEM (cena + opłaty)

Napisz do nas

Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Trwa wysyłanie...

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów. Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Korzystanie z tej strony bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

rozumiem